0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Со сослушување вешто лице продолжи судењето за „Таргет-Тврдина”

Со сослушување на вешто лице кое го подготвило вештачењето, со кое според обвинителството се побива теоријата дека трети страни незаконски прислушувале на територија на Скопје, во Основниот кривичен суд во Скопје продолжува судењето за незаконско следење на комуникациите „Таргет-Тврдина".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close