0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоХроникаХроника.Портал

Борко Ристоски сведочеше за „27 април“

Спиро Ристовски и Миле Јанакиески не контактирале членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ за нивно учество на протестите „За заедничка Македонија". За ова сведочеа повеќе сведоци, повикани од одбраната на денешното рочиште за судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close