Svet.SlajderСветСвет.Портал

Со протести одбележана годишнината од крвавите демонстрации во Чиле

Десетици илјади граѓани излегоа на улиците на главниот град на Чиле, Сантијаго да ја одбележат годишнината од масовните демонстрации во кои минатата години загинаа над 30 луѓе, а повредени беа илјадници лица

Back to top button
Close
Close