Дописници МКДОпштински вести

Со поставување на столбчиња на сообраќајниците во Велес зголемена безбедноста на пешаците и намалени сообраќајните незгоди

Општина Велес во текот на минатите денови доби потврда од МВР, СВР Велес дека мерките и проектите што ги реализира во областа на сообраќајот и безбедноста на граѓаните ги намалиле сообраќајните несреќи за пешаците во градот и ја зголемиле нивната безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close