0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Со последна форумска сесија се заокружи проектот за поставување агро-метереолошки станици во Југоистокот

Со последна форумска сесија Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, во соработка со Министерството за локална самоуправа и Швајцарската Агенција за развој и соработка, го заокружи проектот за поставување на агро-метереолошки станици во Југоистокот.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close