БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Со помош на специјални нуркачи откриени над 46 килограми кокаин во брод што од Бразил стигнал во Грција

Грчката крајбрежна служба откри и заплени 46 килограми и 710 грама кокаин во товарен брод што пловел под знаме од Маршалските острови, а од Бразил пристигнал во Коринт и уапсени се 23 членови на екипажот за поседување и трговија на дрога, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close