Svet.SlajderСветСвет.Портал

Со помош на ОН „Либискиот форум“ ја избра новата Влада

Либискиот форум, со помош на Обединетите нации, денеска ја избра новата, привремена, влада, избирајќи ги Мохамед ал-Менфи за шеф на претседателскиот Совет и Абдулхамид Дбејбех за премиер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close