0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Со положување цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев одбележан 23 Октомври

Делегации на Владата и на Собранието денеска положија цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк во Скопје одбележувајќи го Денот на македонската револуционерна борба. Заменик-министерот за финансии Димитар Ковачевски, кој ја предводеше владината делегација, изјави дека без македонските револуционери е незамислив континуитетот на ослободителната борба која резултирала со создавање на сопствена држава. 

Back to top button
Close
Close