Дописници МКДОпштински вести

Со петиција се бара еднакво водоснабдување за сите во Тетово

Жителите на Тетово започнаа да собираат потписи за петиција со која сакаат да ги алармираат надлежните од локалната самоуправа за потребата од нормално водоснабдување за сите граѓани на овој град.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close