Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Со огромно мнозинство грчкиот Парламент го изгласа законот за проширување на територијалните води  

Со поддршка од сите опозициски партии, со исклучок на Комунистичката која гласаше „присутна“, грчкиот Парламент го изгласа законот за проширување на територијалните води на 12 милји во Јонското море, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close