Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Сојлу: САД стојат зад неуспешниот пучот од 2016 година во Турција

Турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу денеска ги обвини САД дека стојат зад науспешниот воен удар од 2016 година во Турција, за кој Анкара го обвини муслиманскиот проповедник Фејтулах Ѓулен

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close