0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Со кренато знаме на ромскиот народ Владата го одбележа Меѓународниот ден на Ромите 

Пред зградата на Владата денеска, во чест на Меѓународниот ден на Ромите се виори знамето на ромскиот народ и во меѓувреме започна испораката на 450 примероци од Речникот на ромски јазик и 800 примероци од Граматиката на ромски јазик на 14 општини, информираат од Владата. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close