СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Со коронавирус во светот се заразени над 62 милиони лица

Бројот на лица заразени со коронавирусот во светот од почетокот на пандемијата веќе изнесува 62.004.949, а како последица на инфекцијата умреле 1.449.308 лица, додека 42.798.107 пациенти се опоравиле.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close