КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Со „Каде припаѓаме?“ почнува августовската филмска програма на Кинотека

Документарниот филм „Каде припаѓаме?“ на швајцарската режисерка Жаклин Цинд на трети август ќе биде прикажан во Кинотека. Со овој филм почнува августовската филмска програма на Кинотеката.

Back to top button
Close
Close