ОпштествоХроникаХроника.Портал

Со изведување на докази од обинителство продолжува судењето за предметот „Шпански скали“

Со изведување на докази од обвинителството, во Основниот кривичен суд Скопје, денеска продолжува судењето за предметот „Шпански скали“ во кој се обвинети поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и десетина други, меѓу кои службеници, нотари и бизнисмени.

Back to top button
Close
Close