КултураКултура.ПорталОпштество

Со изложбата „АЗБУКА“ се затвора 17. Меѓународната ликовна колонија „Де Ниро“

Со изложбата „АЗБУКА“ на ликовниот уметник Сергеј Андреевски  вечерва на Широк Сокак во Битола се затвора 17. издание на Меѓународната ликовна колонија „Де Ниро“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close