0_Македонија.ПорталВидео изјаваМКДОпштество

Со хуманитарна акција се прославува четириесеттиот роденденот на нашата хуманитарна ѕвезда Тоше Проески

Традиционално со крводарителска акција, уметнички цртежи и песни од Тоше се прославува четириесеттиот роденден на македонската ѕвезда. Настанот се одржува во домот на АРМ, меѓутоа со поразлични услови поради Ковид состојбата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close