Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Со целовечерен концерт во Велес, „Танец“ се врати на сцена по пандемиската пауза

Со бурни аплаузи и желба за точка повеќе, велешани ги испратија солистите, хорот и оркестарот на ансамблот „Танец“ од сцената на Центарот за култура „Јордан Хаџи Константинов Џинот“, каде музичарите, по едногодишната пандемиска пауза, се вратија пред македонската публика во рамки на 58. меѓународна поетска манифестација „Рацинови средби“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close