БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Со бои и летоци нападнати грчка телевизија и канцеларијата на министерката за образование во Атина

Во знак на поддршка и солидарност за осудениот терорист од организација „17 ноември“, Димитрис Куфодинас , кој веќе 47 дена штрајкува со глад, непознати лица синоќа, со бои и летоци ја нападнаа грчката телевизија „Αction24“ и испишаа слогани пред политичката канцеларија на министерката за образование на Грција, Ники Керамеос, а двата одвоени случаи ги осуди портпаролот на грчката Влада, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close