0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштински вестиТема

Со јавно-приватно партнерство и три катни гаражи за повеќе паркинг-места во Гостивар

Недостигот од места за паркирање во Гостивар ќе се решава со изградба на три катни гаражи во најпрометните делови. Проблемот, кој станува најизразен преку лето, локалната самоуправа планира да го надмине преку моделот на јавно-приватно партнерство. Ако се реализираат плановите, Гостивар в година би имал над илјада паркинг-места.

Back to top button
Close
Close