0_Македонија.ПорталМКДПолитика

Со јапонски грант Инфективната клиника ќе добие машина за рециклирање медицински отпад 

Договор за поддршка во рамки на јапонската грант програма за мали проекти за човековата безбедност (GGP) во државава потпишаа денеска јапонскиот амбасадор Хиронори Савада и економската директорка на Клиниката за инфективни болести и фебрилни сосстојби, Мирјана Печевска Поп-Илиев во присуство на министерот за здравство Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close