0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошаркаРезултати

Со 55 поени Харден му донесе победа на Хјустон над Кливленд

Хјустон го совлада Кливленд со 116:110 најмногу по заслуга на Џејмс Харден кој мечот го заврши со 55 поени.

Kливленд, 12 декември 2019 (МИА) – Хјустон го совлада Кливленд со 116:110 најмногу по заслуга на Џејмс Харден кој мечот го заврши со 55 поени.

На другите средби од НБА лигата играни ноќта среда кон четврток, Леброн Џејмс забележа нов трипл-дабл (25 поени, 11 скока и 10 асистенции) во триумфот на Лејкерс над Орландо, Клиперс го совлада Торонто благодарение на 23 поени на Каваи Ленард, додека Кемба Вокер ниту со 44 поени не го спаси Бостон од пораз на мечот со Индијана. Во дуелот на двете екипи со најслаб биланс досега, Њујорк беше поуспешен од Голден стејт по продолжение.

Постигнати резултати:
Кливленд – Хјустон 110:116
Индијана – Бостон 122:117
Орландо – ЛА лејкерс 87:96
Торонто – ЛА клиперс 92:112
Бруклин – Шарлот 108:113
Чикаго – Атланта 136:102
Минесота – Јута 116:127
Милвоки – Њу Орлеанс 127:112
Сакраменто – Оклахома 94:93
Голден стејт – Њујорк 122:124 (по продолжение). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close