СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Со 3.000 стапчиња динамит урнат хотелот Трамп Плаза

Хотелот Плаза, отворен во 1984 година, изграден од поранешниот американски претседател Доналд Трамп, имаше 39 ката и некогаш беше симбол на Атлантик Сити.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close