СветСвет.Портал

Со 220 милиони долари БП влегува во американски развојни проекти за соларна енергија

Договорот за откуп на капацитет за производство од девет гигавати претставува прва независна инвестиција на БП во соларна енергија откако купи удел во најголемиот развивач на соларна енергија во Европа, Лајтсурс, во 2017 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close