Svet.SlajderСветСвет.Портал

Сноуден негира дека на американската Влада ќе ѝ даде пет милиони долари

Едвард Сноуден, поранешен член на Агенцијата за национална безбедност на САД (НСА), негираше дека се согласил на американската влада да и даде пет милиони долари што ги заработил од продажбата на неговата автобиографија и говори ширум светот.

Back to top button
Close
Close