Svet.SlajderСветСвет.Портал

Снежните бури во САД ја попречија испораката на вакцини

Поради снежните бури, екстремниот студ и прекинот во снабдувањето со електрична енергија затворија повеќе од 2.000 пунктови за вакцинација и ја пролонгираа испраката на шест милиони дози вакцини во сите 50 американски сојузни држави минатата недела, изјави високиот советник на Белата куча, Енди Салвит

Back to top button
Close
Close