Дописници МКД

Снегот придонесе да се зголеми интересот за санки

Немањето снежни врнежи во последните години го намалува интересот за санки, а трговците велат дека тоа влијае и на прометот. Последните врнежи придонесоа на крајот на сезоната да се појави интерес за овој производ и да се продаде по некоја санка кај трговците во Кичево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close