Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталВидео изјаваДописници Свет

Снегот ја парализираше Атина

Во изминатите 12-13, па може и повеќе години, немало толку снег во центарот на Атина, мислам дека имаше во 2008 и 2004 година, вели повозрасна Гркинка во разговор со дописничката на МИА од Атина, додека со нејзините внуци шета под Акропол, а децата му се радуваат на снегот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close