0_Македонија.ПорталОпштество

Снег на Стража, Маврово и Попова Шапка

Врнежи од снег утринава има на планинскиот превој Стража, на Маврово и на Попова Шапка, информира јавното претпријатие „Македонија пат“.

Скопје, 27 јануари 2020 (МИА) – Врнежи од снег утринава има на планинскиот превој Стража, на Маврово и на Попова Шапка, информира јавното претпријатие „Македонија пат“.

На останатите патишта низ државата, сообраќајот се одвива по влажни коловози.

Од „Македонија пат“ апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот. бак/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close