ЕвропаЕвропа.Портал

СНБ очекува профит во 2020 година од 21 милијарда франци

Швајцарската централна банка (СНБ) денеска соопшти дека очекува нејзиниот профит во 2020 година да биде околу 21 милијарда франци (23,72 милијарди американски долари), што би значело дека е повеќе од преполовено во споредба со претходната година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close