Свет

Смртоносен напад на мечка врз работник во зоолошката градина во Шангај

По смртоносниот напад на мечка врз еден работник во шангајската зоолошка градина, Управата ветила дека ќе го подобри системот за заштита на посетителите и животните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close