СветСвет.Портал

Смртноста од Ковид-19 во светот се зголеми за повеќе од 20 отсто

Случаите на зараза со коронавирус во светот минатата недела се зголемија за осум проценти, а смртноста од Ковид-19 се зголеми за 21 отсто, соопшти Светската здравствена организација.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close