Svet.SlajderСвет

Смртниот биланс од Ковид-19 во Индија надмина 250 илјади луѓе

Бројот на починати од коронавирус во Индија ја надмина границата од 250.000, покажуваат официјалните податоци. Пандемијата продолжува да беснее во огромната земја со население од 1,3 милијарди луѓе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close