Svet.SlajderЕвропа

Сменет украинскиот министер за здравство поради неуспешна вакцинација против Ковид-19

Украинските пратеници денеска изгласаа смена на министерот за здравство Максим Степанов поради неуспешната кампања за вакцинација против Ковид-19 и неговиот одговор на пандемијата

Back to top button
Close
Close