Svet.SlajderСветСвет.Портал

Слуцки: Убиството на иранскиот научник е терористички чин, Русија го осудува злосторството

„Убиството на иранскиот физичар Фахризад е терористички чин и провокација за Техеран. Многу е важно да се спречи ескалацијата на тензиите во регионот", напиша рускиот пратеник  на Твитер, пренесе Тасс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close