0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаХроникаХроника.Портал

Случај „Талир“: Јанакиески и Божиновски од сопственикот на „Урбан инвест“ барале 15.000 евра

Сопственикот на кавадаречката компанија „Урбан инвест“, Јован Грков, во своето денешно сведочење во случајот „Талир“ изјави дека лично од обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски пред избори добил наредба да даде 15 илјади евра.

Back to top button
Close
Close