0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Случајот „Монструм“ е исконструиран и нема доволно докази, тврди одбраната

Случајот „Монструм“ е целосно исконструиран и синоним на случајот „Драјфус“, со тоа што има подалекусежни последици бидејќи шест невини лица беа осудени на доживотен затвор, порача денеска одбраната во завршни зборови за „Монструм“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close