0_Магазин.ПорталДизајнМагазин

SLOWSCAPES 5 – изложба на одржлива и еколошка мода и дизајн

Најновото издание на изложбата на македонска мода и дизајн „Slowscapes" што се одржа во Kултурно-социјалниот простор „Центар - Јадро“, даде приказ во работата на современите македонски дизајнери, истакнувајќи ги нивните практитки што придонесуваат кон заштита на нашата средина и подобра иднина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close