Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Словенката која си ја отсече шаката заради измама, осудена на две години затвор

Во Словенија денеска и беше изречена пресуда на 22-годишната Јулија Адлешиќ, која е обвинета за намерно отсекување на шаката поради пари од осигурувањето. Обвинението ги товари првообвинетата Јулија Адлешиќ, нејзиниот партнер Себастијан Абрамов и неговите родители Тинка Хускиќ Колариќ и Горазд Колариќ за обид за измама со осигурување.

Back to top button
Close
Close