БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Словенија утре почнува со масовно доброволно тестирање

Доброволно масовно тестирање за Ковид-19 почнува утре во Словенија во бројни општини, изјави денеска Марија Магајне од словенечкото Министерство за здравство.

Back to top button
Close
Close