0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанатоРезултати

Словенија прв финалист на ЕП во одбојка

Словенечката одбојкарска репрезентација ќе игра во финалето на Европското првенство, откако синоќа во првото полуфинале ја совлада Полска со 3-1.

Back to top button
Close
Close