Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Словенија не го одложува гласањето за доверба на Владата на Јанша

Претседателот на словенечкиот Парламент Игор Зорчиќ денеска ги отфрли повиците за одложување на седницата за недоверба на Владата на Јанез Јанша, поради можна заразеност на десетина пратеници со коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close