0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Словенија испраќа 16 противпoжарни возила и 46 пожарникари

Најдоцна до утре се очекува во земјава да пристигнат 16 противпижарни возила и 46 пожарникари од Словенија за да помогнат во гасењето на пожарите.

Back to top button
Close
Close