Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Словенија, Хрватска и Италија потпишаа изјава за заштита на Јадранско Море

Министрите за надворешни работи на Словенија, на Хрватска и на Италија денеска во Брдо кај Крањ денеска потпишаа заедничка изјава за заштита на северениот дел на Јадранско Море. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close