Svet.SlajderБалкан

Словенија ќе прогласи крај на епидемијата со Ковид-19

Во Словенија во изминатите 24 часа регистрирани се само 24 новозаболени лица со Ковид-19  од 1.023 тестирани, поради што Владата одлучи од утре да не ја продолжи состојбата на епидемија

Back to top button
Close
Close