ЕвропаЕвропа.Портал

Словенија: Дозволено скијање со приложен негативен тест на Ковид-19

Користењето на ски-патеките и жичарниците во скијачките центри во Словенија од денеска ќе биде дозволено доколку се приложи негативен тест на коронавирусот, кој може да се изврши на граница или во ски-центрите, соопшти словенечката Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close