0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

Словенецот Погачар ја одбрани титулата на Тур д Франс

Словенечкиот велосипедист Тадеј Погачар ќе биде вкупен победник на 108. издание на Тур д Франс, откако по денешната трка на хронометар ја одбрани предноста пред конкурентите и спроти завршната етапа може да почне да ја слави одбраната на титулата

Back to top button
Close
Close