БалканБалкан.Портал

Словенечките угостители бараат од Владата решение за нивната дејност

Словенечките угостители, кои не работат од октомври поради мерките против ширењето на коронавирусот, преку отворено писмо до Владата побараа брзо решение за зачувување на таа економска активност и најавија можност за отштетни тужби против Владата што се должат на нејасни регулативи за време на епидемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close