0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Словенечките пожарникари се во Берово, ќе бидат распоредени во гасењето на пожарите во регионот

Пристигнаа словенечките пожарникари и веќе се во Берово од каде ќе бидат распоредени да помогнат во гасењето на пожарите во регионот, објави министерката за одбрана Радмила Шекеринска на нејзиниот ФБ профил .

Back to top button
Close
Close