Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Словенечкиот Парламент потврди нов законски пакет за корона-кризата

Словенечкиот Парламент го усвои седмиот по ред „против-корона“, законски пакет што предвидува 320 милиони евра помош и субвенции за граѓаните и економијата. Пакетот помош ја продолжува мерката за субвенционирање на чекање за работа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close